Komisje

Komisja Arbitrażowa ICC Polska

W skład Komisji Arbitrażowej ICC Poland wchodzą członkowie indywidualni ICC Polska, którzy interesują się rozwiązywaniem sporów i chcą angażować się w usługi ICC Polska w tym zakresie.

Grupa spotyka się w różnych częściach Polski i za granicą na lunchach, dyskusjach przy okrągłym stole, konferencjach arbitrażowych ICC oraz za pośrednictwem wideo i telekonferencji

Współpracując z główną siedzibą ICC, liderzy Komisji Arbitrażowej ICC Polska pomagają organizować konferencje, seminaria i biznesowe spotkania przy okrągłym stole, aby promować tematykę usług i mechanizmów rozstrzygania sporów ICC.

Komitet nominacyjny ICC Polska

ICC Polska może zostać poproszona przez Międzynarodowy Sąd Arbitrażowy ICC („Sąd ICC”) lub Międzynarodowe Centrum ADR ICC („Centrum ICC”) o zaproponowanie polskich obywateli posiadających wymagane kwalifikacje w każdej sprawie arbitrażowej. Procesem tym zarządza Komitet Nominacji Arbitrażowych ICC Polska, która współpracuje z Sekretariatem Sądu ICC w celu usprawnienia procesu nominacji.

Poniżej znajduje się lista członków Komitetu Nominacyjnego ICC Polska według stanu na dzień 1 stycznia 2024 roku:

·       Cezary Wiśniewski – Prezes ICC Polska

·       Justyna Szpara – Wiceprezes ICC Polska, Przewodnicząca Komisji ds. Arbitrażu

·       Małgorzata Surdek-Janicka – Wiceprezes ICC Polska

·       Maciej Jamka – Członke Sądu ICC

·       Bartosz Krużewski – Zastępca Członka Sądu ICC

Jeśli jesteś arbitrem i chciałbyś być branym pod uwagę w Arbitrażu ICC lub masz pytania, skontaktuj się z Przewodniczącą Komisji Arbitrażowej ICC Polska – Justyną Szparą.

Jak dołączyć?

Aby zostać członkiem Komisji Arbitrażowej ICC Polska, należy być członkiem indywidualnym ICC Polska oraz być powiązanym z jednym z członków instytucjonalnych (wspierających) ICC Polska. W celu uzyskania informacji o uzyskaniu statusu członka, prosimy o kontakt z Sekretarzem ICC Polska, Pawłem Pniewskim.

Aktualności

Skład Sądu ICC na kadencję 2024-2027

2024-07-04

Z radością informujemy, że na członków Sądu ICC reprezentujących Polskę, na kadencję 2024 -2027, zostali ponownie powołani:  

·       Małgorzata Surdek-Janicka (Wice-Prezes), 

·       Maciej Jamka (Członek Sądu),

·       Bartosz Krużewski (Zastępca Członka Sądu).

W imieniu ICC Polska, wszystkim ponownie powołanym członkom serdecznie dziękujemy za dotychczasową pracę i gratulujemy ponownego powołania.

czytaj więcej

Dr Cezary Wiśniewski oraz Justyna Szpara powołani na prezesa i wiceprezes ICC Polska na kolejną kadencję

2021-07-01

W czerwcu br. dr Cezary Wiśniewski, radca prawny, senior partner oraz szef warszawskiej praktyki rozwiązywania sporów w kancelarii Linklaters, został powołany na Prezesa ICC Polska na kolejną, trzyletnią kadencję. Pierwsza kadencja rozpoczęła się w czerwcu 2018 roku. Funkcję Wiceprezes ICC Polska powierzono ponownie mecenas Justynie Szpara, która jest adwokatem oraz partnerem kierującym pracami zespołu rozwiązywania sporów w kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy. Pierwsza kadencja mecenas Justyny Szpara rozpoczęła się również w czerwcu 2018 roku.

czytaj więcej

Wydarzenia

E_CMS_EVENT_TYPE_EVENT
2024-05-23 | Crowne Plaza

“Dispute Resolution in M&A Transactions” conference

E_CMS_EVENT_TYPE_EVENT
2024-03-28 | Centrum Warszawy, niedaleko Metra Świętokrzyska

ICC Polska zaprasza na kurs “Mindfulness dla prawników - jak być efektywnym prawnikiem i nie zwariować?”

© ICC Poland (Polish National Committee of the International Chamber of Commerce) | Copyright - 2016 All Rights Reserved