Komisje

powrót Wydarzenie

2024-03-28 | Centrum Warszawy, niedaleko Metra Świętokrzyska

ICC Polska zaprasza na kurs “Mindfulness dla prawników - jak być efektywnym prawnikiem i nie zwariować?”

Arbitraż to obszar praktyki prawniczej, który daje olbrzymią satysfakcję zawodową, ale wiąże się też z wielkim stresem. A zbyt intensywny i długotrwały stres znacznie ogranicza wykorzystywanie przez nas naszych zawodowych umiejętności. ICC Polska wspiera prawników arbitrażowych nie tylko w rozwoju merytorycznym, ale również w tym, aby swoje talenty i umiejętności zawodowe wykorzystywali w pełni. Dlatego z inicjatywy ICC Polska powstał kurs praktyki uważności (mindfulness) przygotowany specjalnie dla prawników.

Kurs uważności w grupie osób dzielących podobne wyzwania zawodowe tworzy atmosferę wzajemnego zrozumienia i wsparcia, a także motywuje do realnego korzystania z nowych umiejętności na co dzień. Jeżeli więc z początkiem wiosny budzi się w Tobie chęć do zmian i nauczenia się, jak lepiej radzić sobie ze stresem, nasze spotkania Ci w tym pomogą. Nasz dedykowany czterospotkaniowy kurs odbędzie się w Warszawie w marcu i kwietniu bieżącego roku (szczegóły na temat programu poniżej).

Co to jest mindfulness?

Mindfulness oznacza uważność.

Uważność to świadomość tego, co się dzieje, wtedy gdy to się dzieje. Świadomość tego co dookoła nas, jak i tego, co w nas samych (w naszych myślach, emocjach i w ciele). Mindfulness pozwala nam na zauważenie i zdanie sobie sprawy z tego co w danej chwili przeżywamy, np. co powoduje w nas napięcie i stres, bez oceniania i utożsamiania się z tym.

Po co prawnikowi uważność?

Mindfulness to potwierdzona badaniami metoda treningu umysłu.

Praktyka uważności ma wymierne przełożenie na poprawę jakości naszego funkcjonowania w życiu zawodowym i prywatnym. Dzięki uważności bowiem wzrasta koncentracja, a obniża się poziom stresu i lęku. Praktyka uważności pomaga nam również radzić sobie z natłokiem myśli i poprawia jakość snu. Uważność wprowadza do naszego życia większe wyciszenie, spokój, świadome bycie, poprawia odporność psychiczną i fizyczną oraz wpływa na wzrost zadowolenia z życia.

Co będzie na spotkaniach?

Tak jak możemy ćwiczyć mięśnie ciała, tak też możemy ćwiczyć umysł.

Podczas czterech spotkań będziemy wykonywać proste ćwiczenia i praktyki w podejściu mindfulness, których można używać na co dzień, także w pracy. Nauczymy się, opierając się na własnych zasobach, radzić sobie ze stresem, lękiem, poirytowaniem i natłokiem myśli tak powszechnymi w pracy prawnika. Krok po kroku poznamy praktyki uważności i życzliwości. Ćwiczenia podczas spotkań pomogą nam uświadomić sobie, że nie jesteśmy naszymi myślami. Osadzimy się we własnych ciałach, uspokoimy umysł, nauczymy się zauważać nasze myśli i emocje oraz dowiemy się co może nam pomóc podchodzić do siebie i innych z większą akceptacją i życzliwością.

Szczegółowe informacje na temat warsztatów:

Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących oraz tych, które chcą wzmocnić praktykę uważności. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie medytacyjne. Będziemy spotykać się w czwartki w centrum Warszawy, niedaleko Metra Świętokrzyska. Poniżej daty, godziny i tematy spotkań.

 


 

Warsztaty poprowadzą:

  •   Milena Platków-Gilewska - psycholog, nauczycielka mindfulness, ukończyła certyfikowany kurs nauczycielski w Mindfulness Association Polska oraz
  •   Łucja Nowak - radca prawny z wieloletnią praktyką w arbitrażu międzynarodowym, psychoterapeuta i psycholog w trakcie szkolenia.

Zapisy jedynie dla osób, które mogą wziąć udział we wszystkich czterech spotkaniach. Dlatego prosimy o przemyślane zgłaszanie się.

Koszt uczestnictwa: 750 zł (brutto). 

W celu rejestracji na wydarzenie prosimy o wypełnienie formularza (POBIERZ)oraz przesłanie go skanem na adres: lucja_nowak@yahoo.com oraz pawel.pniewski@zbp.pl

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność opłaconych zgłoszeń.

 

Zapraszamy!

© ICC Poland (Polish National Committee of the International Chamber of Commerce) | Copyright - 2016 All Rights Reserved